Žilinská radnica ponúka umelcom možnosť vystúpiť počas Vianočných trhov na Putovnom pódiu

VT-1200x800VT-1200x800

Mesto Žilina v rámci Vianočných trhov na Mariánskom námestí poskytuje umelcom – profesionálnym aj neprofesionálnym, možnosť prezentovať svoju tvorbu a vystúpiť na putovnom interaktívnom pódiu, priamo v centre vianočného diania.

Mesto dáva k dispozícii malé pódium (2×4 – 3×4 m) medzi Vianočnými stánkami a pripojenie na elektriku. Vítaní sú všetci hudobní interpreti, ktorí sa vedia nazvučiť alebo odohrať akusticky, rečníci, herci a tanečníci, ktorí sa chcú zviditeľniť a svojou tvorbou potešiť v adventom období návštevníkov trhov. Vítané sú aj vianočné vystúpenia umeleckých škôl, centier voľného času, krúžkovej činnosti. V špeciálnych prípadoch je možnosť dohody pri ozvučení.

Putovné pódium bude na Mariánskom námestí každú decembrovú stredu od 17.00 do 20.00 hod. a prihlasovať sa na približne pol hodinové vystúpenia sa záujemci môžu vopred vyplnením formulára oskenovaním QR kódu alebo prihlásením sa cez odkaz PUTOVNÉ PÓDIUM VIANOČNÉ TRHY – PREDBEŽNÁ REZERVÁCIA VYSTÚPENIA (google.com).

Prihlasovať sa treba najneskôr týždeň pred dátumom vystúpenia a počkať na spätné potvrdenie emailom, či je vystúpenie možné z kapacitných dôvodov a v akom presnom dátume/čase. Čím skôr sa interpreti prihlásia, tým väčšiu šancu majú dostať priestor na pódiu.

Uprednostňujeme prioritne vianočnú produkciu, nemala by byť diskriminujúca, vulgárna, rasistická a pod. Interpretov bude mesto vopred propagovať. Tešíme sa na spoluprácu a aktívne zapojenie sa do kultúrneho predvianočného diania.