Sezóna na žilinskom kúpalisku začína už čoskoro

Otvorenie letnej sezóny na kúpalisku v Žilina je v prípade priaznivého počasia naplánované na utorok 18. júna a prinesie niekoľko noviniek. Najmenší návštevníci sa môžu tešiť na dve vzduchové trampolíny, tí väčší na dokončené streetball ihrisko. Zakúpenie vstupenky cez nový e-shop bude tiež cenovo výhodnejšie a zákazníkom umožní prednostný vstup do areálu.

Žilinské kúpalisko je na sezónu pripravené. Pracovníci kompletne vyčistili bazény, chodníky a v rámci príprav sa opravili a vymenili ďalšie časti podlahy v okolí letných bazénov. Dva hlavné brody nahradili plne nerezovými s bezbariérovými prechodmi, sprchami a vodnou hmlou. O príjemnejší zážitok a zábavu detských návštevníkov sa namiesto starého ihriska postarajú dve nové vzduchové trampolíny. Tiež sa podarilo dokončiť nové streetball ihrisko.

 „Mestské kúpalisko sa s každou sezónou snaží priniesť verejnosti nielen krajší areál, ale i kvalitnejšie služby. Teší ma, že v rámci modernizácie sa podarilo spustiť nový e-shop, kde si zákazníci budú môcť zakúpiť vstupenky. Okrem výhodnejšej ceny im umožnia aj prednostný vstup na kúpalisko,“ doplnil primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

Nový elektronický obchod bude ponúkať všetky druhy e-vstupeniek, čiže základné, zľavnené aj rodinné. Návštevníci si ich budú môcť online objednať a zaplatiť platobnou kartou najskôr deň vopred, pričom cena bude oproti osobnému predaju na pokladni výhodnejšia. E-vstupenka s QR kódom im príde na emailovú adresu. QR kód následne naskenujú na turniket pri vstupe do areálu, ale aj pri odchode z neho. E-shop bude funkčný aj počas sezóny zimného štadióna na zakúpenie vstupeniek na verejné korčuľovanie.

Podobne ako minulý rok, aj táto sezóna si vynútila zmeny v cenníku. Zvýšenie približne o 20 percent si vyžiadali rastúce náklady spojené s prevádzkou krytej plavárne a kúpaliska. Aktuálny cenník na letnú sezónu 2024 je dostupný na webovej stránke www.sportzilina.sk.