Samospráva opäť podporí kapacitné možnosti víkendového testovania v Žiline

44

Šesť odberných tímov na troch odberných miestach vytvorí nadchádzajúci víkend od 27. do 28. marca žilinská samospráva, aby podporila kapacitné možnosti antigénového testovania na ochorenie COVID-19 v meste.  Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. Obyvateľom Žiliny sú počas týždňa k dispozícii permanentné mobilné odberné miesta, ktoré fungujú na 13 miestach. 

Antigénové testovanie sa ako obvykle uskutoční v sobotu a v nedeľu od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci o 17.45 hod. Počas dvoch testovacích dní budú môcť Žilinčania využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Možnosť objednať sa na antigénové testovanie vopred ponúknu odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová. Pracovať v nich budú po dva testovacie tímy a okrem zaregistrovaných otestujú aj neregistrovaných ľudí.

Vzhľadom na zhoršenú epidemickú situáciu v okrese a zaradenie v čiernej fáze COVID automatu odporúča samospráva počas týždňa viac využívať permanentné mobilné odberné miesta na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas pracovných dní, no šesť miest ponúka možnosť otestovať sa aj v sobotu a päť z nich je otvorených aj v nedeľu. Na viaceré MOMAG je možné sa registrovať na odber elektronicky vopred. Denne aktualizovaný zoznam permanentných odberných miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Pokyny pre ľudí využívajúcich elektronický rezervačný systém na testovanie v Žiline

Možnosť prihlásiť sa prostredníctvom elektronickej rezervácie termínov na víkendové testovanie v Žiline (27. – 28. marca) je na dvoch vybraných odberných miestach.

Postup pri prihlásení:

 • V mape odberných miest na internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/ sú vyznačené odberné miesta s možnosťou elektronickej rezervácie zelenou ikonou. Po kliknutí na konkrétne odberné miesto sa zobrazí názov odberného miesta a hyperlink do elektronického rezervačného systému. Na prihlásenie je možné využiť aj priame linky na odberné miesta (uvedené nižšie, prípadne pod mapou na stránke koronavirus.zilina.sk).
 • Pri prihlasovaní dbajte na to, aby ste uviedli korektné a správne osobné a kontaktné údaje. Zadajte vybraný deň testovania a preferovaný čas z voľných, ktoré vám systém ponúkne.
 • Dôležitý je e-mail pre spätné potvrdenie rezervácie a vaše mobilné telefónne číslo, kde príde v deň testovania pripomienková SMS.
 • V prípade správne uskutočnenej rezervácie sa na monitore počítača objaví hláška, ktorá o tom informuje.
 • E-mail potvrdzujúci registráciu nemusí prísť okamžite, treba preto počkať.
 • E-mail s potvrdením termínu testovania príde každému prihlásenému občanovi. V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách  na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný!
 • Pre prípad technických problémov s registráciou je od 9.00 do 18.00 hod. k dispozícii e-mail: hovorca@zilina.sk.
 • Upozornenie: Odberové miesta, ktoré sú v mape vyznačené zelenou ikonou a nie je možné v nich vykonať elektronickú rezerváciu na testovanie, aktuálne naplnili kapacitu prihlásených.
 • Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu.
 • Žiadame, aby ste na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.
 • Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.
 • Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na víkendové testovanie

(po kliknutí budete presmerovaní do elektronického rezervačného systému):

Mestský úrad v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1

https://services.bookio.com/mestsky-urad-namestie-obeti-komunizmu-1/widget

Biznis centrum Poštová 1

https://services.bookio.com/biznis-centrum-postova-1-vlcince/widget