Rokoval krízový štáb mesta, pripravuje sa ďalšie celoplošné testovanie v Žiline

Krizovy stab mesta_ilustracne foto 1Krizovy stab mesta_ilustracne foto 1

Mesto Žilina začalo prípravy na celoplošné testovanie, ktoré by sa podľa informácií Ústredného krízového štábu malo uskutočniť už budúci víkend 23. a 24. januára. V utorok 12. januára o tom rokoval prostredníctvom videokonferencie krízový štáb mesta, ktorý sa venoval aj súčasnej epidemickej situácii v Žiline a regióne, platným preventívnym opatreniam a očkovaniu proti ochoreniu COVID-19.     

Mestský úrad v Žiline je pre verejnosť nedostupný až do piatku 22. januára, v prípade priaznivej epidemickej situácie sa opäť otvorí 25. januára. Občania však môžu úrad naďalej kontaktovať telefonicky či e-mailom. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu aj na internetovej stránke mesta, na osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk a mestskej facebookovej stránke.

Rodičom sú aktuálne k dispozícii zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinova 14. Pre seniorov je prístupný aj Denný stacionár na Námestí J. Borodáča a jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. Zároveň je naďalej poskytovaná aj donáška stravy do domácností. Do nedele 24. januára je na území mesta Žilina prerušená činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím.

Od pondelka 11. januára je v Žiline v zmysle rozhodnutia ministerstva školstva otvorených 22 materských škôl. Fungujú v obmedzenej prevádzke pre rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre tých, ktorých charakter práce neumožňuje prácu z domu. Na všetkých 14 žilinských základných školách fungujú školské kluby detí v celodennej prevádzke. Žiaci sa v nich vzdelávajú v malých skupinách dištančne podobne ako ich spolužiaci. Pre školákov z klubov detí zabezpečujú školy aj stravovanie. Opätovné otvorenie základných škôl prvého a druhého stupňa bude mesto organizovať podľa aktuálnych nariadení ministerstva školstva.