Primátorská kvapka krvi sa bude konať dňa 16. septembra na stanici NTS v Žiline

ilustračný obrázokilustračný obrázok

Mesto Žilina pozýva na tradičné podujatie s názvom Primátorská kvapka krvi. Uskutoční sa vo štvrtok 16. septembra od 7.00 do 14.00 hod. na pracovisku Národnej transfúznej služby SR v Žiline (Vojtecha Spanyola 43). Pozvaný je každý, kto môže a chce darovať krv.  

Darovanie najcennejšej tekutiny – krvi je prejavom ľudskosti. V letných mesiacoch stúpa počet dopravných nehôd a ťažkých úrazov vyžadujúcich si bezodkladné operačné zákroky. Špecifikom tohto leta je, že okrem bežného naplánovaného operačného programu, sú zvýšené požiadavky na krvné prípravky, nakoľko nemocničné zariadenia dobiehajú plánované operačné zákroky, ktoré boli z dôvodu pandémie COVID-19 pozastavené.

Darovanie krvi je aj v aktuálnej zhoršenej epidemickej situácii bezpečné. Stále je v nemocniciach mnoho pacientov, ktorí sú odkázaní na darcov krvi.

Viac informácií o darovaní krvi, rady i postupy, čo robiť pred darovaním a ako sa naň pripraviť, ako aj aktuálne opatrenia v súvislosti s pandémiou COVID-19 nájdete na stránke Národnej transfúznej služby: https://www.ntssr.sk/web/odberove_centra?typ=kamenne&center=zilina