Pre psičkárov, ktorí zaplatili daň za psa, má samospráva motivačný balíček

vreckávrecká

V evidencii psov chovaných na území mesta Žilina je aktuálne registrovaných spolu 3989 psov. Psičkárom, ktorí zaplatili daň za psa za rok 2023, žilinská samospráva opäť ponúka motivačný balíček kompostovateľných vreciek na psie exkrementy. Balíček je určený majiteľom psov v panelákoch, rodinných domoch aj vo firmách. Cieľom mesta Žilina je podnecovať psičkárov k zodpovednosti a udržiavaniu čistoty pri venčení.

Majitelia psov si môžu kompostovateľné vrecká prevziať v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline – pracovisko stavebného úradu a životného prostredia do 31. 8. 2023. Doklad o zaplatení dane nie je potrebný, platbu si zamestnanci úradu skontrolujú podľa občianskeho preukazu, firmy uvedú IČO.

Žilinská samospráva realizuje v prospech psov a ďalších zvierat na území mesta viacero aktivít. Prevádzkuje venčoviská na sídliskách Hájik a Solinky, pravidelne v nich dopĺňa vrecká na exkrementy, dáva psičkárom motivačné balíčky, prevádzkuje ekologické toalety, pripravuje projekt prvého psieho parku v meste, poskytuje finančný príspevok mesta na prevádzku Útulku Žilina pre psov v Mojšovej Lúčke, prevádzkuje karanténnu stanicu pre mačky v mestskej časti Bánová či inštaluje hniezdne búdky pre vtáky, vrátane búdok pre chránené sovy.