Športovci vybehnú do ulíc a spoja sa pre dobrú vec

Dátum začiatku: 7. 5. 2023
Čas začiatku: 13:00
Dátum ukončenia: 7. 5. 2023
Lokalita: Žilina
Pozícia: 49.211514326677, 18.744668402794

Pozývame vás na 10. ročník populárnej celosvetovej bežeckej akcie Wings for Life World Run, ktorá sa uskutoční v nedeľu 7. mája. Do charitatívneho podujatia sa tento rok opäť zapája aj mesto Žilina. Na štart sa bežci postavia v Parku Ľudovíta Štúra o 13.00 hod.

Beh je špecifický v tom, že cieľová čiara sa pohybuje. Pol hodinu po štarte za bežcami vyráža stíhacie auto Catcher Car a začína ich postupne obiehať. Ten, koho auto predbehne, preteky končí. Oficiálnym víťazom sa stáva športovec, ktorý na trati zostane posledný. Reálne stíhacie auto jazdí za bežcami celosvetovo na dvanástich tratiach, na ostatných, aj na tej v Žiline, ide za účastníkmi virtuálne auto v mobilnej aplikácii, ktorú je potrebné mať počas behu zapnutú.

Záujemcovia sa môžu registrovať až do začiatku štartu. Všetky dôležité informácie o behu sú k dispozícii v odkaze https://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/locations/zilina. Aplikácia je dostupná v operačných systémoch iOS aj Android.

Všetky registračné poplatky putujú priamo do Nadácie Wings For Life, ktorej misiou je vyliečiť ľudí, ktorí utrpeli poranenia miechy chrbtice. Vlani behalo pre tých, ktorí nemôžu, vyše 161-tisíc športovcov. V Žiline sa pre dobrú vec spojilo viac ako 100 účastníkov.

Mesto Žilina, ktoré je lokálnym organizátorom behu, upozorňuje návštevníkov parku, že v nedeľu je potrebné počítať s pohybom bežcov na okruhu.

Wings for life