Mariánske leto - Silvia Josifoska a Bluesband, René Lacko & DownTown

Dátum začiatku: 30. 7. 2021
Čas začiatku: 19:30
Dátum ukončenia: 30. 7. 2021
Lokalita: Žilina
Ulica: Mariánske námestie
Pozícia: 49.2234421, 18.7393697
Webová adresa: https://www.kulturneleto.eu/2021/aktualne/

V rámci programu Žilinského kultúrneho leta je pre návštevníkov pripravená pestrá paleta rôznych aktivít. Každý piatok sa v rámci hudobného cyklu Mariánske leto predstavia publiku domáci i cezpoľní hudobníci, ktorí prinesú mix rôznych hudobných žánrov. Koncerty sa konajú na Mariánskom námestí o 19.30 hod.

Už zajtra 30. júla sa divákom predstaví hudobná skupina Silvia Josifoska a Bluesband, René Lacko & DownTown. Tešiť sa môžete na zmes blues, jazzu, bluesrocku či rock & rollu.

Silvia Josifoska patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény u nás. Blues objavila už v detstve a postupne sa stal dominantou jej repertoáru. Okrem neho Silviu očarili aj žánre ako soul, funk, jazz či rock.

Hudobnými vzormi Reného Lacka sú okrem Jimmiho Hendrixa napríklad Steve Ray Vaughan, B.B. King, Eric Clapton a iný bluesový a bluesrockoví velikáni. Svoje hudobné umenie prezentuje na koncertoch v kluboch a festivaloch doma aj v zahraničí, kde vystupuje so svojou bluesrockovou kapelou DownTown. Repertoár kapely tvoria vlastné skladby, bluesové, bluesrockové, rock & rollové cover verzie legendárnych predstaviteľov týchto žánrov.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční. Viac informácií nájdete na: www.kulturneleto.eu. Fotogalériu z podujatí Žilinského kultúrneho leta 2021 nájdete TU.