Detské divadlo na Studničkách - Príbeh rytiera

Dátum začiatku: 27. 7. 2022
Čas začiatku: 17:00
Dátum ukončenia: 27. 7. 2022
Lokalita: Žilina
Ulica: Sad na Studničkách
Pozícia: 49.2213861, 18.7450214
Webová adresa: https://kulturneleto.eu/

Pre najmenších je každú stredu počas leta o 17.00 hod. v Sade na Studničkách pripravené Detské divadlo na Studničkách. V stredu 27. júla sa môžu deti tešiť na predstavenie Príbeh rytiera v podaní hercov z Teáter Komika.

Jarmočné divadlo o rytierovi hľadajúcom to najobyčajnejšie ľudské šťastie. Putuje cestou-necestou až prichádza na zámok, kde býva krásna princezná. Jej priazeň si však musí získať svojim umom, ale i chrabrosťou a odvahou v rytierskom turnaji. A či to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.

Ako kedysi prichádzali na jarmoky komedianti baviť svoje obecenstvo, tak aj herci Teátra komika kočujú so svojím divadlom, ktoré si vezú na drevenej rikši z mesta do mesta, zo zámockých nádvorí na tradičné jarmoky či dobové rytierske slávnosti. V predstavení dvoch potulných komediantov sa prelínajú prvky komediálneho divadla, kaukliarstva a ľahkej akrobacie. Herci Adrián Ohrádka a Roman Mihálka si dokážu získať divácku priazeň svojim žonglérstvom, interaktívnou hrou s divákom a nečakanými gagmi.

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční. Viac informácií nájdete na: www.kulturneleto.eu. Fotogalériu z podujatí Žilinského kultúrneho leta 2022 nájdete TU.