8.ročník podujatia Od Tatier k Dunaju so sklerózou multiplex

Dátum začiatku: 25. 5. 2022
Dátum ukončenia: 25. 5. 2022
Lokalita: Žilina
Pozícia: 49.2216588, 18.742528
Webová adresa: https://tatrydunaj.sk/

Po dvoch výnimočných letných pandemických ročníkoch sa cyklistické podujatie pacientov so sklerózou multiplex a ich podporovateľov vracia k pôvodnému májovému termínu. Slávnostný štart tohto ročníka je pripravený na Štrbskom Plese 24. mája 2022. Vrcholiť bude pri príležitosti Svetového dňa sklerózy multiplex, ktorý tento rok pripadá na 30. mája 2022.

Náročná 430-kilometrová trasa je rozdelená do piatich etáp a čaká na všetkých prihlásených. Zatiaľ ich je prvá stovka. Možnosť registrácie trvá do 30. apríla 2022, kedy sa definitívne uzavrie. Cyklistický pelotón zavíta do Žilina 25. mája 2022.

Tak ako po minulé roky sa podujatia zúčastnia okrem jednotlivcov i firemné tímy, ktoré rovnako podporia myšlienku osvety o nevyliečiteľnom ale liečiteľnom ochorení. Cyklojazda bude viesť zo Štrbského Plesa cez Zuberec, Žilinu, Trenčín, Trnavu a končiť v Bratislave, kde si pacienti spolu s verejnosťou pripomenú Svetový deň sklerózy multiplex a pre návštevníkov je pripravená tombola.

Osvetové podujatie Od Tatier k Dunaju už ôsmykrát upozorní na príznaky ochorenia skleróza multiplex a apelovať chce na včasnú diagnostiku a liečbu, ktorá môže pacientom výrazne pomôcť. Počiatočné príznaky sú ľahko zameniteľné s iným ochorením, často je nesprávne spájaná s demenciou či zabúdaním a jej diagnostika tak môže trvať roky. Na Slovensku je toto ochorenie diagnostikované približne 10-tisíc ľuďom.

Všetky dôležité informácie sú dostupné na: https://tatrydunaj.sk/.