Možnosti antigénového testovania sa rozšíria, na Hollého ulici vznikne nové odberné miesto  

55

Okrem obvyklej ponuky permanentných odberných miest v Žiline, budú počas víkendu od 10. do 11. apríla pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii ešte ďalšie dve odberné miesta, ktoré zriadi samospráva. Pracovať v nich budú štyri odberné tímy. Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. V piatok 9. apríla môže verejnosť využiť odberné miesta v Trnovom a Bytčici, ktoré zriadi mesto v spolupráci s obcou Višňové. Fungovať budú v kultúrnych domoch a ponúknu antigénové testovanie pre neregistrovaných záujemcov. Samospráva zároveň informuje, že počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla neplánuje naďalej posilňovať možnosti antigénového testovania v Žiline.  

Testovanie cez víkend sa v Žiline uskutoční v obvyklých časoch od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci vždy 15 minút pred koncom testovania alebo začiatkom prestávky.

Odberné miesto v Kultúrnom dome Bytčica bude v piatok 9. apríla fungovať od 10.00 do 19.00 hod., s jednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Testovací tím v Kultúrnom dome v Trnovom bude pracovať v piatok 9. apríla od 9.00 do 18.00 hod., s obednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Posledný odber sa uskutoční vždy 15 minút pred uzatvorením miestnosti alebo začatím prestávky.

Žilinčania budú môcť nadchádzajúci víkend využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným.

Okrem plánovaného víkendového testovania je v Žiline dostupných aj 11 mobilných odberných miest na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas celého pracovného týždňa, deväť miest je k dispozícii aj v sobotu a päť miest aj v nedeľu. Na väčšinu miest je potrebná elektronická registrácia vopred. Odberné miesta mesta Žilina na Hornom Vale 24, na Hollého ulici 66, jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline  a odberné miesto na Vajanského ulici 24 (Menamel) testujú aj bez objednávania.

Z dôvodu posilnenia kapacitných možností antigénového testovania v Žiline, zriadi mesto v spolupráci so žilinským Územným spolkom Slovenského Červeného kríža od soboty 10. apríla stále mobilné odberné miesto aj na Hollého ulici 66 (v budove bývalej základnej školy). Pre verejnosť bude k dispozícii od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hod. a od 13.30 do 17.30 hod. Odberné miesto je situované v lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou na osobnom automobile, je teda vhodné aj pre imobilných záujemcov o antigénové testovanie.

Rozšírením kapacít permanentných mobilných odberných miest v meste sa dodnes vytvorili dostatočné možnosti na priebežné testovanie na ochorenie COVID-19. Samospráva preto upozorňuje, že posilnenie kapacít vytvorením dodatočných odberných miest počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla ďalej neplánuje. V prípade zhoršenia epidemickej situácie na území mesta, budeme o zmenách informovať.     

Denne aktualizovaný zoznam permanentných odberných miest s časom fungovania a kontaktnými údajmi je k dispozícii na internetovej stránke ministerstva zdravotníctva.

Pokyny pre ľudí využívajúcich elektronický rezervačný systém na testovanie v Žiline

Možnosť prihlásiť sa prostredníctvom elektronickej rezervácie termínov na antigénové testovanie počas víkendu od 10. do 11. apríla v Žiline je na dvoch vybraných odberných miestach.

Postup pri prihlásení:

 • V mape odberných miest na internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie/ sú vyznačené odberné miesta s možnosťou elektronickej rezervácie zelenou ikonou. Po kliknutí na konkrétne odberné miesto sa zobrazí názov odberného miesta a hyperlink do elektronického rezervačného systému. Na prihlásenie je možné využiť aj priame linky na odberné miesta (uvedené nižšie, prípadne pod mapou na stránke koronavirus.zilina.sk).
 • Pri prihlasovaní dbajte na to, aby ste uviedli korektné a správne osobné a kontaktné údaje. Zadajte vybraný deň testovania a preferovaný čas z voľných, ktoré vám systém ponúkne.
 • Dôležitý je e-mail pre spätné potvrdenie rezervácie a vaše mobilné telefónne číslo, kde príde v deň testovania pripomienková SMS.
 • V prípade správne uskutočnenej rezervácie sa na monitore počítača objaví hláška, ktorá o tom informuje.
 • E-mail potvrdzujúci registráciu nemusí prísť okamžite, treba preto počkať.
 • E-mail s potvrdením termínu testovania príde každému prihlásenému občanovi. V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách  na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný!
 • Pre prípad technických problémov s registráciou je od 9.00 do 18.00 hod. k dispozícii e-mail: hovorca@zilina.sk.
 • Upozornenie: Odberové miesta, ktoré sú v mape vyznačené zelenou ikonou a nie je možné v nich vykonať elektronickú rezerváciu na testovanie, aktuálne naplnili kapacitu prihlásených.
 • Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu.
 • Žiadame, aby ste na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.
 • Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.
 • Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na testovanie

(po kliknutí budete presmerovaní do elektronického rezervačného systému):

Mestský úrad v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1

https://services.bookio.com/mestsky-urad-namestie-obeti-komunizmu-1/widget 

Biznis centrum Poštová 1

https://services.bookio.com/biznis-centrum-postova-1-vlcince/widget