Majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov 2024

ZŠŽZŠŽ

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. do 7. júla na zimnom štadióne. Okrem slovenských hráčov sa na šampionáte predstavia talenty z Českej republiky, Švajčiarska, Kanady či USA. Dohromady 12 tímov odohrá svoje zápasy na dvoch plochách. Hrať sa bude v dvoch kategóriách: U16 a U18. Hokejbaloví fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skvelý zážitok.

Šampionát odštartuje otvárací ceremoniál 3. júla o 19.00 hod. na Mariánskom námestí, v rámci ktorého vystúpi skupina Polemic.

Pri príležitosti 25. výročia zisku historicky prvého titulu majstrov sveta v hokejbale a 35. výročia založenia legendárneho klubu HBC 07 Žilina sa v sobotu 6. júla o 17.00 hod. odohrá Exhibičný zápas Legendy Slovensko vs. Legendy HBC 07 Žilina. Okrem legendárneho Jozefa Stümpela sa exhibície zúčastnia mnohé zvučné mená histórie i súčasnosti slovenského a medzinárodného hokejbalu. V drese HBC 07 sa taktiež objavia viacerí medailisti z medzinárodných podujatí v rôznych vekových kategóriách.  

Vstupenky na celý šampionát sú už v predaji. Cena celodennej vstupenky je  5 eur a umožní vstup na všetky zápasy, ktoré sa v daný deň odohrajú. Okrem celodennej vstupenky je možnosť zakúpiť si aj permanentku na všetky zápasy za 15 eur. Všetky vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.

Bližšie informácie o podujatí nájdete na stránke: https://hokejbal.sk/ alebo si ich vypočujte v našom podcaste s prezidentom Slovenskej hokejbalovej únie Miroslavom Dragunom TU.