Advent 2021 v Žiline

ilustračná fotoilustračná foto

Žilina nebude tento rok organizovať vianočné trhy v podobe, na akú sú obyvatelia i návštevníci mesta zvyknutí. Dôvodom tohto kroku je aktuálna epidemická situácia a prognózy jej vývoja. Tradičné podujatie, ktoré sprevádzal aj bohatý kultúrny program, nie je možné usporiadať vzhľadom na pandemické podmienky pre hromadné podujatia.   

Atmosféra Vianoc by však mala mať svoje miesto aj vo verejnom priestore a z toho dôvodu mesto ponúka priestor pre ambulantný predaj vianočného charakteru, ktorý tak spríjemní vianočný čas aj na námestiach mesta.

V súvislosti s organizovaním ambulantného predaja vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov v adventnom období vyhlasuje mesto Žilina výberové konanie na prenájom stánkov na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku na obdobie od 1. decembra do 22. decembra 2021. Viac informácií pre záujemcov je k dispozícii v odkaze: https://zilina.sk/ambulantny-predaj-v-adventnom-obdobi-2021/.

Aktuálnu epidemickú situáciu samospráva pozorne sleduje a na základe jej vývoja sa bude rozhodovať aj o organizácii akýchkoľvek hromadných podujatí.