Tržnica v Žiline spúšťa jarnú sezónu

DSC09930DSC09930

Žilinská tržnica štartuje novú sezónu v sobotu 16. marca veľkonočným trhom. Návštevníci sa môžu tešiť na široký výber farmárskych a lokálnych výrobkov, medzi ktorými nebude chýbať kvalitné mäso i čerstvé ovocie a zelenina. Veľkonočné nákupy spríjemní ľudová hudba a pre deti aj dospelých je pripravená tvorivá dielňa na pletenie korbáčov.

Jarná sezóna už klope aj na dvere mestských trhov a tržníc. Výnimkou nie je ani trhovisko v centre Žiliny, ktoré si na sobotu 16. marca o 8.00 hod. pripravilo komunitné podujatie pre všetky vekové kategórie. Návštevníci budú môcť objavovať a nakupovať kvalitný sortiment od lokálnych farmárov a predajcov ako aj pripraviť sa na blížiace sa veľkonočné sviatky.

V rámci podujatia sa so svojou tvorbou a láskou k remeslu predstaví aj spolok slovenských žien Živena. Pripravená je však aj tvorivá dielňa na pletenie korbáčov. Okrem predávaných delikates si budú môcť návštevníci pochutnať aj na jedle z pojazdného občerstvenia. „Všetkých Žilinčanov srdečne pozývam objavovať trhovisko v centre a vychutnať si atmosféru blížiacej sa jari. Verím, že otvorenie novej sezóny prinesie nielen radosť z nakupovania, ale aj príležitosť spoznať lokálnych výrobcov a postupne tvoriť trhovú komunitu aj v našom meste,“ uviedol primátor Peter Fiabáne.    

Idea Kreatívneho trhoviska vznikla v rámci prípravy kandidatúry mesta Žilina na Európske hlavné mesto kultúry. Návrh je výsledkom spolupráce mesta a Fakulty architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, no pri jeho tvorbe boli zohľadnené aj požiadavky predajcov. V hlasovaní za účasti verejnosti tento projekt získal najviac hlasov.

Okrem predaja kvalitných lokálnych výrobkov sa tu môžu organizovať workshopy, malé koncerty či priateľské posedenia pri káve. Trhovisko má ambíciu prilákať rôzne vekové kategórie a stať sa súčasťou aktívneho verejného priestoru. Samospráva má pozemok pod trhoviskom v prenájme, preto je stavba skonštruovaná tak, aby sa jednotlivé moduly dali rozobrať a variabilne poskladať do iných tvarov. Vďaka tomu bude môcť byť naďalej využívaná a prípadne aj prispôsobená na novom mieste.

Veľkonočné trhy otvárajú novú sezónu na Tržnici v Žiline. Od tohto termínu budú pre návštevníkov pripravené pravidelné sobotné podujatia počas roka. Bližšie informácie k podujatiam a predaju sa dozviete na www.trznicazilina.sk alebo prostredníctvom sociálnych sietí.